L’Oréal kjøper Color Wow

L’Oréal ligger ikke på latsiden. Knapt en måned etter oppkjøpet av Medik8, kunngjøres det en ny storhandel. Denne gang er det det profesjonelle hårpleiemerket Color Wow som innlemmes i L’Oréal-familien.

Oppkjøpet reflekterer en økende etterspørsel etter salongkvalitet og vitenskapsbasert skjønnhet. Kjøpesummen er ikke offentliggjort, men det opplyses at Color Wow skal plasseres i Professional Products Division (PPD), som fra før inkluderer merker som Kérastase, L’Oréal Professionnel og Redken.

Planen nå er global ekspansjon.

Color Wow ble grunnlagt i 2013 av Gail Federici, som også var med på å starte opp hårpleiemerket John Frieda. Produktsortimentet fokuserer på å løse vanlige hårproblemer, med bestselgere som Dream Coat og XL Bombshell Volumizer.

Omar Hajeri, president for PPD, uttaler at oppkjøpet styrker L’Oréals tilstedeværelse innen hårpleie- og stylingkategoriene.

– Vi er overbevist om merkets sterke potensial, og vår ambisjon er å gjøre Color Wow til et kraftfullt, globalt merke, fremhever han.